Konkurs matematyczny

27.03.2018

Już od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym konkursie matematycznym PANGEA. Dnia 1 marca 2018 r. odbył się szkolny etap tego konkursu- pierwszy raz test online. Do etapu finałowego zakwalifikowała się jedna uczennica z klasy V- Urszula Wąsiewicz. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem- w Polsce zostało zgłoszonych ponad 10000 uczestników. Wśród tak wielu uczniów, Urszula Wąsiewicz zajęła 18-te miejsce (oprócz dobrych wyników liczył się również czas ukończenia pracy). Etap finałowy i ceremonia rozdania nagród odbędzie się 6 kwietnia 2018 r. My już teraz trzymamy kciuki i życzymy naszej uczennicy powodzenia!!!

                                                    Nauczyciel matematyki - Zofia Wilamowska
 

Zaczarowany ołówek

23.03.2018

 

Zakończyła się akcja charytatywna "Zaczarowany ołówek" organizowana przez Fundację Pomocy Humanitarnej „ Redemptoris Missio” z Poznania, której celem była zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z placówek misyjnych w Papui Nowej Gwinei, Kamerunie, Czadzie, Republice Środkowej Afryki i Afganistanie. Każdy miał możliwość podarowania podstawowych przyborów piśmienniczych, które umożliwią edukację dzieciom z najbiedniejszych regionów świata.

Serdecznie dziękujemy każdemu, kto dołączył się do tej szlachetnej inicjatywy i podarował choćby najmniejszy drobiazg! Dzięki Wam biedne dzieci będą mogły pójść do szkoły i nauczyć się pisać. Może obudzą się w nich marzenia i będą mogły wyrwać się z biedy, w której żyją! Dziękujemy również wszystkim, którzy wspierali naszą akcję: Dyrekcji, Nauczycielom i Rodzicom.

 

 

 

 

 

 

 

  


Rekolekcje Wielkopostne

22.03.2018


W dniach 15-16 marca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych przygotowujących do dobrego przeżycia świąt wielkanocnych. Ćwiczeniom duchowym przewodził ks. Paweł Ross. Pierwszego dnia w szkole odbyły się warsztaty wielkanocne, na których uczniowie tworzyli ozdoby świąteczne. Następnie przed godz. 11 wyruszyliśmy do kościoła na naukę rekolekcyjną. Drugiego dnia wzięliśmy udział w akcji Marzycielska Poczta, która polegała na pisaniu listów i kartek dla chorych dzieci. O 11 w kościele ks. Paweł przewodniczył Mszy Świętej kończącej rekolekcje. Rekolekcje wielkopostne to szczególne miejsce w kalendarzu kościelnym. Jest to czas refleksji, czas wewnętrznego uspokojenia, nasza dusza nabiera roztropności. W tym czasie oczyszczamy się wewnętrznie.


Kronika budowy sali gimnastycznej z zapleczem sportowym – część 5

22.03.2018

Prace budowlane i wykończeniowe sali i zaplecza idą pełną parą. Obecnie w łazienkach, toaletach i szatniach montowane są sanitariaty, układana jest glazura, terakota, zakładane ogrzewanie.
Budynki są już ocieplone i otynkowane z zewnątrz, trwa tynkowanie sali wewnątrz. Dobieramy kolory drzwi i ścian.


Marzycielska Poczta

22.03.2018

Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”, która polega na pisaniu listów i pocztówek do dzieci, których profile można znaleźć na internetowej stronie Marzycielskiej Poczty. Dzieci te są ciężko chore i zmuszone do ciągłej rehabilitacji oraz wielu pobytów w szpitalach. Choroba często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, ale pomimo trudności starają się one korzystać z każdej okazji do nauki, zabawy, rozwijania swoich zainteresowań i poznawania świata. Bardzo zaciekawiła nas idea Marzycielskiej Poczty i bardzo chcieliśmy sprawić przyjemność innym. Pojawiły się piękne pocztówki, które mamy nadzieje wywołają uśmiech na twarzach adresatów. Było to zadanie wyjątkowe i niezwykle ważne, pouczające i wzruszające. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji!!! Na pewno nie poprzestaniemy na jednej edycji….:)

 

                             


NIEZWYKŁY DZIEŃ W SZKOLE W KOSTOWCU

20.02.2018

 

    Dnia 13.02.2018r. w Szkole Podstawowej w Kostowcu odbył się Dzień Babci i Dziadka, na który zaprosił mnie mój wnuczek. Z tej okazji zorganizowano występy najmłodszych klas, które przygotowały pod kierunkiem wychowawców wspaniały program artystyczny. Dzieci wybiegły na scenę naturalne, swobodne i uśmiechnięte. Ich humorystyczne teksty, radowały nam serca. Byli nawet tacy, którzy uronili łezkę szczęścia. Nie spodziewałam się tak cudownych wrażeń. Po 2-godzinnym występie Pani Dyrektor podziękowała dzieciom i podkreśliła jak wielką rolę pełnimy w życiu naszych wnuków i jak jesteśmy dla nich ważni, a my nagrodziliśmy nasze pociechy mocnymi brawami. Ale to jeszcze nie wszystko…zostaliśmy zaproszeni do  ,,szkolnej kawiarenki’’, gdzie już na schodach pachniała kawa, herbata i ciasta przygotowane przez Rodziców. Dzieci wręczały nam wykonane przez siebie wiosenne tulipany. Szkoda tylko, że w tak  miłej atmosferze czas płynie tak szybko. Taki dzień zapada w pamięci.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego popołudnia. Mam nadzieję, że w przyszłym  roku będzie podobnie.

 

                                                                                                              - Babcia Gosia                    


AKCJA „ZACZAROWANY OŁÓWEK”. POMÓŻ DZIECIOM ZACZAROWAĆ PRZYSZŁOŚĆ.

16.02.2018

Jeśli myślisz, że masz niewiele - pomyśl o tych, którzy nie mają nic.  Dla nas chodzenie do szkoły to oczywistość, tymczasem na świecie 120 milionów dzieci do szkoły nie chodzi. W wielu państwach edukacja jest płatna i rodziców nie stać, aby posłać do szkoły wszystkie dzieci. Szkoły często powstają na wolnym powietrzu, a dzieci uczą się wszystkiego na pamięć, bo nie mają na czym zapisać informacji. Zresztą jak zapisać, skoro pisać nie potrafią? Nie miały przyborów, aby się tego nauczyć. Wolontariat naszej szkoły włącza się w akcję „Zaczarowany ołówek”. Zbieramy ołówki, kredki i długopisy dla potrzebujących dzieci. To, co zbierzemy  przekażemy w najodleglejsze miejsca, aby mogło ucieszyć wiele dzieci. Z przyborów będą się cieszyć dzieci w Afganistanie, Papui Nowej Gwinei, Kamerunie, Czadzie i Republice Środkowej Afryki. Przybory przynosimy do szkoły na dolnym korytarzu, gdzie znajduje się specjalnie do tego celu przeznaczone pudełko.


Szkoła z klasą

08.02.2018

 

Od września 2017 roku realizujemy program „Szkoła z klasą 2.0”, którego celem jest wprowadzenie w szkole zmian w obrębie wybranego obszaru.
Zależy nam na rozbudzaniu ciekawości poznawczej uczniów. Chcielibyśmy, aby dla każdego ucznia była przyjemnością oraz dawała możliwość rozwijania pasji i talentów. W związku z tym wybraliśmy obszar „Pasja do nauki”.
W ramach realizacji tego obszaru zaplanowaliśmy w maju Festiwal Nauki. Podczas wydarzenia uczniowie uczestniczyć będą w wielu ciekawych spotkaniach i warsztatach. Odbędą się również konkursy i wycieczki.
Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania będą doskonałą okazją do rozbudzania pasji do nauki naszych uczniów.


Mistrzostwa Międzypowiatowe Szkół Podstawowych

12.12.2017

Tenis stołowy – mistrzostwa międzypowiatowe szkół podstawowych.

12 grudnia 2017r. w Sali Treningowej Tenisa Stołowego przy ulicy Kilińskiego 8a w Grodzisku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Międzypowiatowe w Tenisie Stołowym. Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kostowca w kategorii dziewcząt i chłopców mogła się cieszyć kolejnymi sukcesami. Reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce, natomiast chłopcy zajęli III miejsce w swojej kategorii.

 Życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                          Marcin Mlekicki

                                                                                                                          SP Kostowiec


Mikołajki na wesoło :)

06.12.2017