Wielka Zbiórka Książek

15.10.2020

W dniach od 8 września do 11 października 2020r. nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji „Wielka Zbiórka Książek” organizowanej przez Fundację Zaczytani.org.
Zbieraliśmy książki, które posłużą do stworzenia Zaczytanych Bibliotek w szpitalach i innych placówkach w całej Polsce. Pozyskaliśmy 121 książek dla dzieci w różnym wieku oraz 15 pozycji dla starszych czytelników.
Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za piękną postawę i chętny udział w akcji.
 
Koordynatorki zbiórki
Malwina Szefer
Małgorzata Woźniak

Święto naszego patrona

21.09.2020

 

W piątek, 18 września w naszej szkole uczciliśmy naszego patrona św. Stanisława Kostkę. Jest on także patronem Polski, dzieci i młodzieży. Na lekcji religii przypomnieliśmy sobie jego życiorys oraz związane z nim ciekawostki. Święty Stanisław swoim życiem dał nam przykład wiary i wskazywał jak iść za Panem Jezusem w codziennym życiu. Uczy nas także wsłuchiwania się w głos Ducha Świętego, byśmy potrafili rozwijać pobożność, trwać mocno w wierze, zgłębiać tajniki nauki, codziennie wzrastać w miłości oraz sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Młodsze dzieci wykonały jego portrety. Starsze tworzyły krzyżówki na podstawie biografii.

Dziewczynki z klasy III pomogły zrobić gazetkę o naszym patronie. Pokazuje ona historię z jego życia. Znajdowało się na niej również pytanie związane ze św. Stanisławem. Osoby, którym udało się odpowiedzieć otrzymały oceny celujące.


Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji Wielka Zbiórka książek

18.09.2020

Celem akcji jest pozyskanie książek dla szpitali, placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów pomocy, świetlic wiejskich i środowiskowych itp. W tych miejscach będą tworzone biblioteki.

Zbieramy książki dla dzieci i dorosłych, które:
- zostały wydane po 2000 roku,
- są napisane w języku polski,
- są nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie.

Nie przyjmujemy: słowników, encyklopedii, podręczników, czasopism, map, atlasów, wydań z segregatorami itp.Zbiórka trwa do 9.10.2020r. Książki przynosimy do biblioteki szkolnej.

Zapraszamy do udziału!!!
Małgorzata Woźniak
Malwina Szefer


Praca zdalna oddziału przedszkolnego

01.04.2020

Dzieci z oddziału przedszkolnego postanowiły pożegnać na dobre zimę i przywitać Panią Wiosnę tworząc marzanny i bociany. Wspaniałe zaangażowanie uczniów przyczyniło się do powstania niezwykle barwnych i wesołych prac, które pomogą wywołać uśmiech na twarzach podczas tego ciężkiego dla wszystkich okresu. 

 


Sukcesy sportowe

15.01.2020

Dnia 14.01 w Ruścu odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Nadarzyn w Piłce Ręcznej Dziewcząt w kategorii dzieci.
Uczennice naszej Szkoły z klasy V i VI wywalczyły brązowe medale!:) W meczu o trzecie miejsce pokonały SP Młochów 4:3
Ogromne gratulacje dla brązowych medalistek !


Podsumowanie akcji „Rodacy Bohaterom”

13.01.2020

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji „Rodacy Bohaterom”, której inicjatorem jest wrocławskie Stowarzyszenie Odra-Niemen, zaś naszym koordynatorem oraz powiatu grodziskiego jest Pani Iwona Stawicka Matela. Akcja ma na celu utrzymanie pamięci o polskich bohaterach, którzy zostali na Kresach oraz ich wsparcie. Uczniowie klas 4-8, rodzice i nauczyciele przynieśli do szkoły różne artykuły żywnościowe oraz wykonali kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi. Wkrótce dary zostaną przekazane Polakom na dawnych Kresach. Nasi rodacy żyjący na terenach Białorusi, Ukrainy czy Litwy często zmagają się z ubóstwem i problemami zdrowotnymi. Są to osoby starsze, które z wdzięcznością przyjmują paczki z Polski oraz kartki od nas, na które czekają cały rok.


Paka dla Zwierzaka

18.12.2019


POMAGAMY BO KOCHAMY

12.12.2019

Zbliżające się Święta to szczególny czas, kiedy otwieramy nasze serca dla innych i dzielimy się wszystkim, czego potrzebują.
Nasza społeczność szkolna włącza się w akcje charytatywne (nie tylko od święta) i chętnie pomaga potrzebującym ludziom i zwierzętom. Organizujemy trzy zbiórki żywności w ramach akcji:
"I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem";
"Polacy Bohaterom" na rzecz polskich kombatantów na wschodzie;
"Paka dla zwierzaka".

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a szczególnie naszym uczniom za wrażliwość, troskę i wielkie serce.


Lekcja chemii

11.12.2019

Ciekawa lekcja chemii w klasie VII - podczas doświadczeń uczniowie sprawdzali rozpuszczalność substancji w wodzie, rozdzielali mieszaniny na poszczególne składniki i nie tylko...


Koncert Filharmonii Narodowej

06.12.2019