Prace uczniów klasy czwartej z okazji Święta Niepodległości

13.11.2020


Europejski Tydzień Kodowania 2020

02.11.2020

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbywał się w dniach 10 - 25 października. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Nasza szkoła zgłosiła również działania w ramach tygodnia programowania. Wydarzenia znajdują się na mapie, czyli są wliczone do europejskiego rankingu.  Uczniowie ze wszystkich klas brali udział w akcji. Korzystali z programów na stronie koduj.gov.pl, rozpoczęli przygodę z Marco i Sophi: runmarco.allcancode.com , a także kontynuowali naukę programowania na platformie code.org. Każdy z uczestników mógł zdobyć certyfikat ukończenia kursu.

Justyna Zakrzewska - nauczyciel informatyki


BohaterON – włącz historię!

30.10.2020

W tym roku nasza szkoła włączyła się w akcję BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

W akcji wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Na lekcjach historii obejrzeli film Fajna Ferajna, który przedstawia wydarzenia z Powstania Warszawskiego oczyma dzieci.  W klasie VI odbyła się też żywa lekcja historii przeprowadzona przez ucznia Witolda Krzyżewskiego. Uczniowie mogli przymierzyć umundurowanie żołnierza z okresu powstania warszawskiego i wysłuchali różnych ciekawostek na temat tego co działo się podczas powstania. W czasie lekcji języka polskiego uczniowie ćwiczyli pisanie życzeń i podziękowań dla Powstańców. Na zakończenie akcji uczniowie  wykonali laurki dla żyjących Powstańców Warszawskich, które zostały wysłane do honorowych bohaterów.

 

Koordynatorki szkolnego projektu:

Małgorzata Zwolińska

Malwina Szefer

Małgorzata Woźniak


Wielka Zbiórka Książek

15.10.2020

W dniach od 8 września do 11 października 2020r. nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji „Wielka Zbiórka Książek” organizowanej przez Fundację Zaczytani.org.
Zbieraliśmy książki, które posłużą do stworzenia Zaczytanych Bibliotek w szpitalach i innych placówkach w całej Polsce. Pozyskaliśmy 121 książek dla dzieci w różnym wieku oraz 15 pozycji dla starszych czytelników.
Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za piękną postawę i chętny udział w akcji.
 
Koordynatorki zbiórki
Malwina Szefer
Małgorzata Woźniak

Święto naszego patrona

21.09.2020

 

W piątek, 18 września w naszej szkole uczciliśmy naszego patrona św. Stanisława Kostkę. Jest on także patronem Polski, dzieci i młodzieży. Na lekcji religii przypomnieliśmy sobie jego życiorys oraz związane z nim ciekawostki. Święty Stanisław swoim życiem dał nam przykład wiary i wskazywał jak iść za Panem Jezusem w codziennym życiu. Uczy nas także wsłuchiwania się w głos Ducha Świętego, byśmy potrafili rozwijać pobożność, trwać mocno w wierze, zgłębiać tajniki nauki, codziennie wzrastać w miłości oraz sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Młodsze dzieci wykonały jego portrety. Starsze tworzyły krzyżówki na podstawie biografii.

Dziewczynki z klasy III pomogły zrobić gazetkę o naszym patronie. Pokazuje ona historię z jego życia. Znajdowało się na niej również pytanie związane ze św. Stanisławem. Osoby, którym udało się odpowiedzieć otrzymały oceny celujące.


Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji Wielka Zbiórka książek

18.09.2020

Celem akcji jest pozyskanie książek dla szpitali, placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów pomocy, świetlic wiejskich i środowiskowych itp. W tych miejscach będą tworzone biblioteki.

Zbieramy książki dla dzieci i dorosłych, które:
- zostały wydane po 2000 roku,
- są napisane w języku polski,
- są nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie.

Nie przyjmujemy: słowników, encyklopedii, podręczników, czasopism, map, atlasów, wydań z segregatorami itp.Zbiórka trwa do 9.10.2020r. Książki przynosimy do biblioteki szkolnej.

Zapraszamy do udziału!!!
Małgorzata Woźniak
Malwina Szefer


Praca zdalna oddziału przedszkolnego

01.04.2020

Dzieci z oddziału przedszkolnego postanowiły pożegnać na dobre zimę i przywitać Panią Wiosnę tworząc marzanny i bociany. Wspaniałe zaangażowanie uczniów przyczyniło się do powstania niezwykle barwnych i wesołych prac, które pomogą wywołać uśmiech na twarzach podczas tego ciężkiego dla wszystkich okresu. 

 


Sukcesy sportowe

15.01.2020

Dnia 14.01 w Ruścu odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Nadarzyn w Piłce Ręcznej Dziewcząt w kategorii dzieci.
Uczennice naszej Szkoły z klasy V i VI wywalczyły brązowe medale!:) W meczu o trzecie miejsce pokonały SP Młochów 4:3
Ogromne gratulacje dla brązowych medalistek !


Podsumowanie akcji „Rodacy Bohaterom”

13.01.2020

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji „Rodacy Bohaterom”, której inicjatorem jest wrocławskie Stowarzyszenie Odra-Niemen, zaś naszym koordynatorem oraz powiatu grodziskiego jest Pani Iwona Stawicka Matela. Akcja ma na celu utrzymanie pamięci o polskich bohaterach, którzy zostali na Kresach oraz ich wsparcie. Uczniowie klas 4-8, rodzice i nauczyciele przynieśli do szkoły różne artykuły żywnościowe oraz wykonali kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi. Wkrótce dary zostaną przekazane Polakom na dawnych Kresach. Nasi rodacy żyjący na terenach Białorusi, Ukrainy czy Litwy często zmagają się z ubóstwem i problemami zdrowotnymi. Są to osoby starsze, które z wdzięcznością przyjmują paczki z Polski oraz kartki od nas, na które czekają cały rok.


Paka dla Zwierzaka

18.12.2019