Europejski Tydzień Kodowania 2018

22.10.2018

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbywa się w dniach 6 - 21 października 2018 roku. Ministerstwo Cyfryzacji od lat wspiera tę inicjatywę. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem (events). Nasza szkoła zgłosiła również działania w ramach tygodnia programowania. Wydarzenia znajdują się na mapie, czyli są wliczone do europejskiego rankingu.  Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Uczniowie ze wszystkich klas brali udział w akcji poprzez aktywną naukę programowania na platformie code.org.

Justyna Zakrzewska – nauczyciel informatyki


„ŚLUBUJEMY …”

16.10.2018

Dnia 15 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kostowcu odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor – Magdalena Fertacz, która serdecznie powitała przybyłych gości. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny, podczas którego wraz z wróżką (mamą Marty) odwiedzili różne krainy. W każdej z nich czekały na pierwszaków zadania, z którymi uczniowie świetnie sobie poradzili. W nagrodę po zakończonej podróży  otrzymali od wróżki dary: przyjaźni, uśmiechu, życzliwości, pracowitości  i ostrożności. Dzieci z wielką radością przyjęły wiadomość, że  zdały egzamin na pierwszoklasistów. Nadszedł czas uroczystego ślubowania, które uczniowie złożyli  na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor pasowała ołówkiem każde dziecko na ucznia naszej szkoły.

Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie dokonali symbolicznego podpisu w księdze pamiątkowej, odciskając swój wskazujący palec. Każde dziecko otrzymało także słowniczek ortograficzny ufundowany przez Radę Rodziców. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, udaliśmy się do domów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, którzy swoją obecnością uświetnili ten ważny dla nas dzień.

 

                                                                              Wychowawca klasy I


100 - lecie Niepodległości – rajd rowerowy dla Niepodległej

12.10.2018

11 października 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kostowcu wzięli udział w niepodległościowym rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Sekcję Strzelecko Obronną GOS. Głównymi celami rajdu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zaprezentowanie uczestnikom rajdu miejsc i symboli upamiętniających wydarzenia związane z walkami o niepodległość oraz promowanie aktywnego spędzania czasu przez dzieci. O 9.30 nastąpiło spotkanie na Orliku w Kostowcu gdzie wszystkich przywitał przewodnik rajdu Pan Franciszek Antonik oraz Pani Marzena Latoszek. Następnie uczniowie klas VI-VII wraz z opiekunami Marcinem Mlekickim, Małgorzatą Zwolińską oraz Andrzejem Wachem wyruszyli trasą przez lokalne miejsca pamięci narodowej. Pierwszym punktem rajdu była Szkoła Podstawowa w Kostowcu gdzie Pan Franciszek Antonik opowiedział nam wiele ciekawych faktów z historii szkoły oraz okresu II wojny światowej. Kolejnym etapem było przejście na cmentarz w Kostowcu oraz odwiedzenie pomnika nieznanego żołnierza. O godzinie 11.30 z eskortą policji rozpoczęliśmy przejazd rowerami na strzelnicę Wyszpolskiego i  miejsce pamięci kapitana Sławika znajdujące się w lesie młochowskim. Gdy dotarliśmy na miejsce przewodnik Pan Franciszek Antonik opowiedział nam historię kapitana Sławika. Po tak wspaniałej i nietypowej lekcji historii zostaliśmy poczęstowani gorącym posiłkiem.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie oraz zapraszamy na kolejny etap obchodów 100-lecia niepodległości, którym będzie spotkanie z Panią Chrzanowską 18 października.


Koncert Filharmonii Narodowej

21.09.2018


Wycieczka śladami patrona

19.09.2018


Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

03.09.2018


Szkolny teatr

12.06.2018

Przedstawienie Teatru Profilaktycznego Zielona Koniczynka pt. "Nie ma tego złego ..." .


Sportowcy z GLKS Nadarzyn

12.06.2018

W ramach zaplanowanych działań „Szkoła z Klasą 2.0” odbyły się  spotkania z ludźmi z pasją. Naszą szkołę odwiedzili utytułowani sportowcy z GLKS Nadarzyn trenujący tenisa stołowego i grający w Ekstraklasie kobiet. W składzie: trener Marcin Kusiński, zawodniczki Katarzyna Ślifirczyk i Paulina Krzysiek. Uczniowie mogli obejrzeć pokaz w wykonaniu zawodniczek, ale także spróbować swoich sił przy stole. Swoje pasje do gry w ping-ponga zaprezentowali też nasi uczniowie: Dorota i Adam, którzy są zawodnikami GLKS Nadarzyn osiągającymi sukcesy na szczeblu krajowym w tej dyscyplinie sportu.


X PIKNIK RODZINNY W KOSTOWCU

11.06.2018


English Day

08.06.2018

English Day - Dzień kultury anglosaskiej.

 

8 czerwca był wyjątkowym dniem, ponieważ po raz pierwszy odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego  - ENGLISH DAY. Głównym założeniem tego wydarzenia była promocja języka angielskiego, wykazanie się jego znajomością, a przede wszystkim dobra zabawa.

W tym celu został opracowany bogaty program, którego założeniem było zaangażowanie wszystkich uczniów, stosownie do ich zaawansowania językowego.

Uczniowie klasy VI przygotowali prezentacje multimedialne na temat Wielkiej Brytanii. Prezentacje zawierały slajdy ukazujące atrakcje turystyczne, znane osoby, potrawy charakterystyczne dla tego państwa, a towarzyszył im słowny komentarz na żywo oczywiście w j. angielskim. 

Publiczność chętnie i uważnie je oglądała, a zagadnienia w nich poruszane przydały̨ się później podczas udziału w konkursie z wiedzy na temat kultury  i geografii krajów anglojęzycznych przeprowadzonym w formie gry KAHOOT.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i zostali nagrodzeni słodkimi czekoladowymi muffinkami.

Zadbano też o wizualną oprawę tego dnia. W tym celu uczniowie wykonali plakaty zawierające informacje na temat wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, z których jury wybrało i nagrodziło najlepszy w każdej kategorii.

Plakaty umieszczone na korytarzu, na II piętrze utworzyły bardzo ciekawą, piękną i kolorową galerię. Uczniowie oprócz oglądania i podziwiania mogli poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś więcej o krajach anglojęzycznych.

Tego dnia odbył się także Konkurs Piosenki Angielskiej. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV – VI. Jury, którym była zgromadzona publiczność zwracała uwagę nie tylko na umiejętności wokalne, ale również na sprawność w posługiwaniu się językiem angielskim. Poziom konkursu był bardzo wysoki – uczniowie przepięknie śpiewali znane angielskie i amerykańskie utwory muzyczne.

W tym dniu nasza szkoła żyła językiem angielskim, który, choć na jakiś czas, przestał być tylko kolejnym przedmiotem szkolnym  a stał się okazją do ciekawej

i dobrej zabawy.