Szkolny teatr

12.06.2018

Przedstawienie Teatru Profilaktycznego Zielona Koniczynka pt. "Nie ma tego złego ..." .


Sportowcy z GLKS Nadarzyn

12.06.2018

W ramach zaplanowanych działań „Szkoła z Klasą 2.0” odbyły się  spotkania z ludźmi z pasją. Naszą szkołę odwiedzili utytułowani sportowcy z GLKS Nadarzyn trenujący tenisa stołowego i grający w Ekstraklasie kobiet. W składzie: trener Marcin Kusiński, zawodniczki Katarzyna Ślifirczyk i Paulina Krzysiek. Uczniowie mogli obejrzeć pokaz w wykonaniu zawodniczek, ale także spróbować swoich sił przy stole. Swoje pasje do gry w ping-ponga zaprezentowali też nasi uczniowie: Dorota i Adam, którzy są zawodnikami GLKS Nadarzyn osiągającymi sukcesy na szczeblu krajowym w tej dyscyplinie sportu.


X PIKNIK RODZINNY W KOSTOWCU

11.06.2018


English Day

08.06.2018

English Day - Dzień kultury anglosaskiej.

 

8 czerwca był wyjątkowym dniem, ponieważ po raz pierwszy odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego  - ENGLISH DAY. Głównym założeniem tego wydarzenia była promocja języka angielskiego, wykazanie się jego znajomością, a przede wszystkim dobra zabawa.

W tym celu został opracowany bogaty program, którego założeniem było zaangażowanie wszystkich uczniów, stosownie do ich zaawansowania językowego.

Uczniowie klasy VI przygotowali prezentacje multimedialne na temat Wielkiej Brytanii. Prezentacje zawierały slajdy ukazujące atrakcje turystyczne, znane osoby, potrawy charakterystyczne dla tego państwa, a towarzyszył im słowny komentarz na żywo oczywiście w j. angielskim. 

Publiczność chętnie i uważnie je oglądała, a zagadnienia w nich poruszane przydały̨ się później podczas udziału w konkursie z wiedzy na temat kultury  i geografii krajów anglojęzycznych przeprowadzonym w formie gry KAHOOT.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i zostali nagrodzeni słodkimi czekoladowymi muffinkami.

Zadbano też o wizualną oprawę tego dnia. W tym celu uczniowie wykonali plakaty zawierające informacje na temat wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, z których jury wybrało i nagrodziło najlepszy w każdej kategorii.

Plakaty umieszczone na korytarzu, na II piętrze utworzyły bardzo ciekawą, piękną i kolorową galerię. Uczniowie oprócz oglądania i podziwiania mogli poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś więcej o krajach anglojęzycznych.

Tego dnia odbył się także Konkurs Piosenki Angielskiej. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV – VI. Jury, którym była zgromadzona publiczność zwracała uwagę nie tylko na umiejętności wokalne, ale również na sprawność w posługiwaniu się językiem angielskim. Poziom konkursu był bardzo wysoki – uczniowie przepięknie śpiewali znane angielskie i amerykańskie utwory muzyczne.

W tym dniu nasza szkoła żyła językiem angielskim, który, choć na jakiś czas, przestał być tylko kolejnym przedmiotem szkolnym  a stał się okazją do ciekawej

i dobrej zabawy.


Rozgrywki Superfarmera

07.06.2018

           5 czerwca finaliści szkolnych rozgrywek ,,Superfarmera”: Oliwia Czerniawska, Witek Krzyżewski i Czarek Gauks pod opieką p. Moniki Pleban wzięli udział w VII  Ogólnopolskim Turnieju  Superfarmera organizowanym  przez wyd. GRANNA w  Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie  .

  Udział w turnieju wzięło 111  uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z różnych regionów Polski. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz nagrodę od firmy Granna – grę planszową.

  Oliwia Czerniawska i  Witek Krzyżewski otrzymali  nagrody   za najlepszy strój farmera podczas turnieju, którą wręczyła p. Bożena Michalska-dyrektor ds. promocji wyd. Granna.

 


Zielona Szkoła kl. IV - VI

29.05.2018

W dniach 14-17 maja 2018r. uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce na Jurę Krakowsko- Częstochowską.

Zwiedzaliśmy zamki szlaku Orlich Gniazd- Mirów, Bobolice oraz Ogrodzieniec. Wędrowaliśmy malowniczymi szlakami, penetrowaliśmy jaskinie. W bazie GOPR-u wspinaliśmy się po ściance wspinaczkowej, zjeżdżaliśmy tyrolką , a w czasie lekcji poznaliśmy tajniki ratownictwa górskiego. Wieczorami urządzaliśmy dyskotekę, karaoke lub wieczór filmowy. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze Skansen Wsi Kieleckiej w Tokarni, gdzie odbyliśmy dwugodzinny spacer po świecie, którego dziś próżno szukać wokół nas.
Jedyne co nas zawiodło to pogoda w trzecim i czwartym dniu wyjazdu. Mimo to wróciliśmy cali , zdrowi i zadowoleni.

Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny wyjazd.


Festiwal nauki

28.05.2018

W ramach ostatniego dnia "Festiwalu Nauki" odbył się pokaz historyczny i warsztaty musztry.


Międzyszkolne Konkursy Ortograficzne

24.05.2018

23 maja nasza szkoła po raz 16. była gospodarzem Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Gżegżółka ma duży brzuch” dla uczniów klas II i III . W tym roku udział wzięło 17 uczniów szkół podstawowych gminy Nadarzyn. Finaliści pisali dyktando najeżone trudnościami ortograficznymi. Komisja konkursowa , po sprawdzeniu prac, wyłoniła zwycięzców:
I miejsce- Katarzyna Fridrich (SP Rusiec)
II miejsce – Paulina Oracz ( SP Nadarzyn)
III miejsce – Patrycja Czerniawska (SP Kostowiec)

W tym samym dniu odbył się finał XI Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego klas IV - VII.
Oto zwycięzcy:
I miejsce - Zuzanna Posadzy (SP Rusiec) i Dorota Godlewska (SP Nadarzyn)
II miejsce - Urszula Wąsiewicz (SP Kostowiec)
III miejsce Weronika Niezgoda ( SP Wola Krakowiańska) i Michał Krzyszkosiak (SP Wola Krakowiańska)

Honorowy patronat nad konkursem ,od pierwszej edycji, sprawuje wydawnictwo gier edukacyjnych GRANNA, które jest też fundatorem nagród dla wszystkich finalistów. Pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczyła dyrektor ds. promocji wydawnictwa-Pani Bożena Michalska.

Gratulujemy serdecznie zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu.


Festiwal nauki

24.05.2018

Wykład naukowy dla uczniów na temat pracy i mozliwosci mózgu człowieka.


Festiwal nauki

23.05.2018

Trwa Festiwal nauki. Dzisiaj gośćmi w naszej szkole byli Szklana Pracownia i Fabryka Muzyki.
Szklana pracownia przeprowadziła dla uczniów koła plastycznego warsztaty tworzenia witrażu. Uczniowie sami cięli szkło, szlifowali je, układali i łączyli w całość swoją wymyśloną figurę - witraż. Były drzewa, kwiaty, postacie, motyle, koty....mnóstwo pomysłów i możliwości...Wspólna zabawa i nauka przyniosły bardzo interesujące efekty.