NIEZWYKŁY DZIEŃ W SZKOLE W KOSTOWCU

20.02.2018

 

    Dnia 13.02.2018r. w Szkole Podstawowej w Kostowcu odbył się Dzień Babci i Dziadka, na który zaprosił mnie mój wnuczek. Z tej okazji zorganizowano występy najmłodszych klas, które przygotowały pod kierunkiem wychowawców wspaniały program artystyczny. Dzieci wybiegły na scenę naturalne, swobodne i uśmiechnięte. Ich humorystyczne teksty, radowały nam serca. Byli nawet tacy, którzy uronili łezkę szczęścia. Nie spodziewałam się tak cudownych wrażeń. Po 2-godzinnym występie Pani Dyrektor podziękowała dzieciom i podkreśliła jak wielką rolę pełnimy w życiu naszych wnuków i jak jesteśmy dla nich ważni, a my nagrodziliśmy nasze pociechy mocnymi brawami. Ale to jeszcze nie wszystko…zostaliśmy zaproszeni do  ,,szkolnej kawiarenki’’, gdzie już na schodach pachniała kawa, herbata i ciasta przygotowane przez Rodziców. Dzieci wręczały nam wykonane przez siebie wiosenne tulipany. Szkoda tylko, że w tak  miłej atmosferze czas płynie tak szybko. Taki dzień zapada w pamięci.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego popołudnia. Mam nadzieję, że w przyszłym  roku będzie podobnie.

 

                                                                                                              - Babcia Gosia                    


AKCJA „ZACZAROWANY OŁÓWEK”. POMÓŻ DZIECIOM ZACZAROWAĆ PRZYSZŁOŚĆ.

16.02.2018

Jeśli myślisz, że masz niewiele - pomyśl o tych, którzy nie mają nic.  Dla nas chodzenie do szkoły to oczywistość, tymczasem na świecie 120 milionów dzieci do szkoły nie chodzi. W wielu państwach edukacja jest płatna i rodziców nie stać, aby posłać do szkoły wszystkie dzieci. Szkoły często powstają na wolnym powietrzu, a dzieci uczą się wszystkiego na pamięć, bo nie mają na czym zapisać informacji. Zresztą jak zapisać, skoro pisać nie potrafią? Nie miały przyborów, aby się tego nauczyć. Wolontariat naszej szkoły włącza się w akcję „Zaczarowany ołówek”. Zbieramy ołówki, kredki i długopisy dla potrzebujących dzieci. To, co zbierzemy  przekażemy w najodleglejsze miejsca, aby mogło ucieszyć wiele dzieci. Z przyborów będą się cieszyć dzieci w Afganistanie, Papui Nowej Gwinei, Kamerunie, Czadzie i Republice Środkowej Afryki. Przybory przynosimy do szkoły na dolnym korytarzu, gdzie znajduje się specjalnie do tego celu przeznaczone pudełko.


Szkoła z klasą

08.02.2018

 

Od września 2017 roku realizujemy program „Szkoła z klasą 2.0”, którego celem jest wprowadzenie w szkole zmian w obrębie wybranego obszaru.
Zależy nam na rozbudzaniu ciekawości poznawczej uczniów. Chcielibyśmy, aby dla każdego ucznia była przyjemnością oraz dawała możliwość rozwijania pasji i talentów. W związku z tym wybraliśmy obszar „Pasja do nauki”.
W ramach realizacji tego obszaru zaplanowaliśmy w maju Festiwal Nauki. Podczas wydarzenia uczniowie uczestniczyć będą w wielu ciekawych spotkaniach i warsztatach. Odbędą się również konkursy i wycieczki.
Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania będą doskonałą okazją do rozbudzania pasji do nauki naszych uczniów.


Mistrzostwa Międzypowiatowe Szkół Podstawowych

12.12.2017

Tenis stołowy – mistrzostwa międzypowiatowe szkół podstawowych.

12 grudnia 2017r. w Sali Treningowej Tenisa Stołowego przy ulicy Kilińskiego 8a w Grodzisku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Międzypowiatowe w Tenisie Stołowym. Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kostowca w kategorii dziewcząt i chłopców mogła się cieszyć kolejnymi sukcesami. Reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce, natomiast chłopcy zajęli III miejsce w swojej kategorii.

 Życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                          Marcin Mlekicki

                                                                                                                          SP Kostowiec


Mikołajki na wesoło :)

06.12.2017


Teatr Alatyr w naszej szkole

05.12.2017

Teatr Alatyr w naszej szkole

W ostatnią środę listopada naszą szkołę odwiedzili artyści  teatru Alatyr, którzy przedstawili uczniom klas starszych 70 minutowy spektakl pt. „Robin Hood”. Spektakl ten był zrealizowany w ramach konkursu  im. Jana Dormana.  Po niesamowitym przedstawieniu o przygodach bohatera, odbyły się 45minutowe warsztaty teatralne, w których młodzież  mogła spróbować sztuki i gry aktorskiej pod okiem reżysera teatralnego. Aktorzy opowiedzieli o swojej pracy, a także o tym, jak powstaje sztuka teatralna. Dali wskazówki uczniom, o czym należy pamiętać podczas przedstawienia, np. o odpowiedniej pracy głosem, gestem, ciałem, posługiwaniu się rekwizytem. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali występ, a także świetnie się bawili podczas warsztatów.


Tenis stołowy - Szkoła Podstawowa w Kostowcu mistrzem w powiecie!

05.12.2017

 

30 listopada 2017r. w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Żółwińskiej w Nadarzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatowe w Tenisie Stołowym. Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kostowca zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców zajęła I miejsce. Tym samym uczniowie zakwalifikowali się do Mistrzostw Międzypowiatowych, które odbędą się 12 grudnia bieżącego roku w Grodzisku Mazowieckim.

 Życzymy dalszych sukcesów!

 

                                                                                             

                                                                                              Marcin Mlekicki

 

SP Kostowiec


Jesteś widoczny - Jesteś bezpieczny

15.11.2017

 

15 listopada uczniowie klasy I gościli  w Szkole Podstawowej w Nadarzynie na inauguracji projektu skierowanego do pierwszoklasistów „Jestem widoczny - Jestem bezpieczny”.


Edukacja teatralna klasy I i O

14.11.2017

 

14 listopada klasa I i O wybrały się do Teatru Guliwer w Warszawie na przedstawienie pt. „Amelka, bóbr i król na dachu”. Przedstawienie poprzedzone było lekcją „Wielka Księga Guliwera.

Podstawy Teatralnych Podróży”, czyli o zasadach zachowania się w teatrze.


Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

13.11.2017

 

W dniu 13 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kostowcu odbył się uroczysty apel z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny przygotowany przez M. Woźniak (recytacja), A Krawczyk (chór), A. Bajnóg (dekoracja). Wszyscy z uwagą słuchali recytacji, pieśni patriotycznych i chętnie włączali się do wspólnego śpiewu.

Po apelu, aby oddać hołd tym, dzięki którym dziś możemy żyć w wolnym i niepodległym państwie, młodzież złożyła wiązanki biało – czerwonych kwiatów na leśnej mogile Nieznanego Żołnierza i przy Dębie Pamięci. Delegacji towarzyszyli opiekun samorządu szkolnego – M. Kuczewska oraz nauczyciel historii – M. Szmel.