Spotkanie z MDP w Młochowie

05.04.2019

W dniach 2-3 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Młochowie.
Młodzi strażacy przeprowadzili pokaz, a następnie uczyli swoich młodszych kolegów podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Uczniowie z dużym zaciekawieniem słuchali prowadzących oraz z entuzjazmem wykonywali ćwiczenia praktyczne.
Mamy nadzieję, że nabyte umiejętności pozwolą naszym podopiecznym na wykorzystanie zdobytej wiedzy i udzielenie pomocy, jeśli tylko będzie taka potrzeba.


Rekolekcje

01.04.2019

W dniach 25.03- 27.03.2019 w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Ćwiczeniom duchowym przewodził ks. Marcin Piwnicki SVD. Przez te trzy dni ksiądz rekolekcjonista pokazał nam czego potrzebuję dusza, aby mogła wzrastać w Bożej łasce i jak wielkie jest Boże miłosierdzie. Pierwszego dnia wszyscy uczniowie otrzymali kostkę drożdży. Drugiego dnia w kościele odbyło się nabożeństwo pokutne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem następnie dzieci mogły skorzystać z sakramentu pokuty. Na koniec wszyscy przeszliśmy przez symboliczne serce. Trzeciego dnia wszyscy wspólnie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej a następnie udaliśmy się do szkoły na agapę, na którą dzieci przyniosły zrobione (z drożdży otrzymanych pierwszego dnia rekolekcji) przez siebie ciasta.
W trakcie tych trzech dni w szkole odbywały się również warsztaty wielkanocne oraz gościliśmy uczniów Specjalnego Ośrodka w Brwinowie, którzy przedstawili nam dwie scenki o naszym szkolnym patronie św. Stanisławie Kostce oraz o Zmartwychwstaniu. Były to szczególne dni roku szkolnego. Choć wolne od zajęć dydaktycznych, to jednak pełne nauki. Dostarczyły nam wiele ważnych i ciekawych myśli, do których z pewnością nie raz warto będzie wrócić.


Wycieczka kl. I-III do kina IMAX

25.03.2019

 

    16 marca uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do kina IMAX w Warszawie na lekcję „Film animowany od ołówka do programu komputerowego”. Uczniowie poznali historię filmu animowanego, sposoby uruchamiania obrazów na przestrzeni wieków, etapy powstawania filmów w dawnych czasach i współcześnie. Była to też okazja do poznania popularnych kreskówek dziadków i rodziców .

     Po krótkiej przerwie na uczestników filmowej wyprawy czekała projekcja filmu 3D „Spacer z dinozaurami”. Był to pełen akcji dokument opowiadający o rodzinie Pachyrhinosaurusów, z którą wspólnie rozpoczęli wędrówkę. Dzięki magii kina i efektom 3D to była podróż pełna emocji . Uczniowie mogli przyjrzeć się tym fantastycznym zwierzętom i wraz z nimi przeżyć niesamowitą przygodę.


XII edycja konkursu „Świetlik”

22.03.2019

12 marca siedemnaścioro uczniów z klas I-VII pisało finałowy test Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”, którego celem jest propagowanie nauk przyrodniczych i ścisłych wśród uczniów szkoły podstawowej. W ramach przygotowań uczniowie wykonywali w domu doświadczenia przygotowane przez organizatora konkursu, a patronat nad konkursem sprawuje Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Na wyniki konkursu czekamy do 15 maja.


42. Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”

21.03.2019

18 marca w naszej szkole odbył się etap szkolny 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Do konkursowych zmagań przystąpiło 20 uczniów w trzech kategoriach: klas 0- III, klas IV-VI i klasa VII. Uczniowie klas 0-III, zgodnie z regulaminem, recytowali jeden wiersz lub fragment prozy, natomiast starsi uczniowie prezentowali dwa utwory. Komisja z uwagą wysłuchała interpretacji wierszy i fragmentów prozy w wykonaniu wszystkich uczestników konkursu. Oceniając przede wszystkim dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny wyłoniła laureatów w każdej z kategorii, którzy 25 marca będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury.
Laureatami konkursu kat. klas 0-III zostali Nikola Pączek i Filip Radziak, kat. klas IV-VI : Bartosz Nogal i Gabriel Skupiewski, natomiast klasę VII reprezentować będzie Małgorzata Śmigielska.


Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

15.03.2019

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Patronat honorowy dla wydarzenia udzielili: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Komenda Główna Policji. Partnerami DBI 2019 są Facebook Polska, Google Polska, National Westminster Bank Oddział w Polsce, Teatr Palladium oraz Mulitmedia w szkole. W tym roku DBI odbył się 5 lutego 2019 r. pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
W naszej szkole, w każdej klasie odbyły się zajęcia poświęcone zarówno zasadom bezpiecznego korzystania z Internetu, jak również zasadom netykiety. Uczniowie klas IV i V korzystali z serwisu „sieciaki.pl”, gdzie po zakończeniu kursu „Misja: bezpieczny Internet” zdobyli tytuł Super Sieciaka. Na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka poświęconą bezpieczeństwu w Internecie. Wszyscy uczniowie wykonali plakaty na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody i wyróżnienia.
Uczniowie naszej szkoły mogą również korzystać z pracowni komputerowej, która została wyposażona (od drugiego półrocza) w nowy sprzęt. Mamy nowe, szybkie komputery, monitory i rzutnik.

Justyna Zakrzewska – nauczyciel informatyki


Wycieczka klasy II i III na wycieczce w Słomczynie

04.03.2019

26 lutego klasy 2 i 3 wraz z opiekunami p. Moniką Pleban, p. Agnieszką Bajnóg i p. Martą Kuczewską pojechały na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie.
Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których zdobyli wiedzę dotyczącą obróbki drewna. Poznali warsztat pracy stolarza, jego maszyny, przyrządy do prac stolarskich. Prowadzący zajęcia ,Pan Andrzej ,w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o pracy stolarza, czym skupiał uwagę, zainteresowanie uczniów oraz wyzwalał chęć do samodzielnej pracy, a Pani Beatka umilała czas zabawami i pięknym śpiewem. Pod czujnym okiem instruktorów wszyscy uczestnicy własnoręcznie wykonali drewniane zegary.
Nie zabrakło wspólnych zabaw, śpiewu i pysznych kiełbasek, samodzielnie upieczonych na ognisku.


Spotkanie w Domu Opieki Społecznej w Kostowcu

26.02.2019

 

26. lutego uczniowie klasy II wraz z wychowawcą p. Monika Pleban i s.Katarzyną Walaszko udali się do Domu Opieki Społecznej w Kostowcu z programem artystycznym z okazji Dnia Babci. Zaprezentowane przez dzieci wiersze, piosenki i inscenizacje dostarczyły pensjonariuszom wielu wzruszeń.


Dzień Myśli Braterskiej

25.02.2019

22. lutego obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej, czyli święto wszystkich zuchów, harcerzy. Z tej okazji zuchy i harcerze z Kostowca przybyli do szkoły w mundurach oraz przygotowali dla innych zaprzyjaźnionych gromad laurki, które dzisiaj przekaże dh. Marta.
Z okazji Dnia Myśli Braterskiej życzymy wszystkim Zuchom, Harcerzom i Instruktorom wiele radości z codziennego odkrywania nowych przyjaźni i dzielenia się nią z drugim człowiekiem.

Czuwaj
phm Marta Kuczewska
22 GZ Leśne Duszki


Dzień Babci i Dziadka

24.01.2019