Tenis Stołowy - Eliminacje Wojewódzkie

18.12.2015

17.12.2015r. ekipa z Kostowca brała udział w eliminacjach wojewódzkich. W Międzypowiatowych Finałach Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym drużyna chłopców z SP Kostowiec zajęła II miejsce,

natomiast dziewczęta IV miejsce.

W skład drużyn: kat. chłopców – Filip Kostecki, Adam Kostecki, Jan Jakubowski.  

 Kategoria dziewcząt – Dorota Sass, Jagoda Marchwicka, Martyna Grabowska


Tenis Stołowy - Mistrzostwa Powiatu

16.12.2015

14 grudnia 2015r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pruszkowskiego Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. SP Kostowiec zdominowała te zawody zajmując w kategorii chłopców i dziewcząt I miejsce.

W skład drużyn:

Kategoria chłopców – Filip Kostecki, Adam Kostecki, Jan Jakubowski.  

 Kategoria dziewcząt – Dorota Sass, Jagoda Marchwicka, Martyna Grabowska


Turniej Mikołajkowy

11.12.2015

09 grudnia 2015r. odbył się Gminny Turniej Mikołajkowy w Halowej Piłce Nożnej w Woli Krakowiańskiej. SP Kostowiec w kategorii klas I-II zajęła V miejsce, a w kategorii klas III-IV zajęła II miejsce.


Zawody w Minisiatkówce Dziewczat

27.11.2015

25 listopada 2015r. odbył się w Gminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Nadarzynie. Drużyna dziewcząt z Kostowca w składzie Gabriela Dębowska i Milena Malinowska zajęła II miejsce.


VII PIKNIK RODZINNY W KOSTOWCU

16.06.2015

W dniu 13 czerwca 2015 r. na boisku „Orlik 2012” odbył się VII Piknik Rodzinny organizowany wspólnie przez Radę Rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Kostowcu. O godzinie 10.00 dyrektor szkoły pan Grzegorz Tyszko razem z panem Adamem Malinowskim z Rady Rodziców uroczyście otworzyli piknik i powitali licznych gości. Wśród zaproszonych gości byli: Danuta Wacławiak – Przewodnicząca Rady Gminy Nadarzyn, ks. Krzysztof Woźniak – Proboszcz, panowie radni Sylwester Karolak i Dariusz Jakubowski, siostry zakonne.
Program artystyczny pikniku rozpoczął się występem nauczycieli i innych pracowników szkoły którzy zaśpiewali wiązankę piosenek z repertuaru Czerwonych Gitar. Po występie pani Małgorzata Woźniak wyrecytowała wiersz własnego autorstwa pt. „Klasowa Gwiazda”. Następnym punktem programu było przedstawienie teatralne w wykonaniu rodziców przygotowanego pod opieką pani Moniki Pleban. Na scenie wystąpili również uczniowie oddziału przedszkolnego pod kierunkiem pani Małgorzaty Laszuk. Dalsze atrakcje odbywały się na murawie boiska. Szczególny aplauz wywołał taniec Zumba w wykonaniu dzieci z naszej szkoły. Do wspólnej zabawy przyłączyli się również rodzice, którzy przygotowali występ pod kierunkiem pani Katarzyny Łukasik. Oprócz występów artystycznych odbył się konkurs rekreacyjno sportowy. Obejmował on następujące konkurencje: przeciąganie liny, strzały na bramkę, rzucanie do puszek, slalom z piłkami, rzucanie ringiem do celu i skoki skakance. Wszyscy uczniowie biorący udział w grze otrzymali koszulki, które ufundował Urząd Gminy w Nadarzynie na wniosek Klubu Sportowego Inter Rozalin. Następnie odbyły się rozgrywki piłki nożnej: Córki – Mamusie oraz Synowie – Tatusiowie. W finale zagrali Córki – Tatusiowie. Finał wygrały córki. Przed turniejem piłkarskim do meczu zagrzewały dzieci z kolorowymi pomponami tańczące Zumbę. Uczniowie mieli też możliwość uczestniczyć w zajęciach z robotyki. Podczas trwania pikniku wszyscy uczestnicy mogli bez ograniczeń korzystać z bogatej oferty kulinarnej: kiełbasek pieczonych na grillu, gofrów ze śmietaną, popcornu, oranżady i cukierków. Nie zabrakło też smacznych ciast upieczonych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rozalinie. Restauracja Ajax z Janek serwowała zupę ogórkową oraz kotleciki wieprzowe. W pikniku uczestniczyło około 300 osób - uczniów i ich rodzin a także nauczycieli i przyjaciół szkoły. Dzięki ładnej pogodzie wszyscy spędzili czas miło i atrakcyjnie, mając okazję do wspólnej zabawy i rozmów. Uczestnicy pikniku serdecznie dziękują Radzie Rodziców oraz wszystkim rodzicom, samorządowcom, nauczycielom, paniom z Rozalina oraz przedstawicielom różnych firm za zaangażowanie, za bezinteresowny udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu VII Pikniku Rodzinnego w Kostowcu.

Grzegorz Tyszko
Maciej Szmel
SP w Kostowcu

 


Szlakiem Smoka Mazowieckiego - Żmijem Słowiańskim zwanego

16.06.2015

Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Kostowcu z opiekunami (Z. Wilamowska, T. Dąbrowska, M. Mlekicki) w dniach 15-16 czerwca rozpoczęli ciekawą podróż „Szlakiem Smoka Mazowieckiego” zwanego „Żmijem Słowiańskim”. Odwagi i męstwa tropicielom smoka dodawał dobry humor, który pojawił się z wiadomością, że po wejściu do autokaru przebieramy się w stroje z epoki średniowiecza oraz losujemy dla siebie role historyczne od króla począwszy.

Kiedy nasz orszak dojechał do Czerska udaliśmy się na Zamek, który w latach swojej świetności był siedzibą Książąt Mazowieckich. Na dziedzińcu powitał nas posłaniec zwany przewodnikiem. Młodzieniec starał się gorliwie wtajemniczyć nas w historię Zamku i losy władców miłościwie w tym okresie panujących.

Następnie pojawił się kolejny śmiałek, który zaproponował nam „Warsztaty z fechtunku wojskowego”. Przebrał nas w stroje rycerskie poczynając od okresu cesarstwa rzymskiego do średniowiecza. Staliśmy się walecznymi najemnikami w pełnym rynsztunku bojowym. Osłabieni walkami i głodem udaliśmy się do Warki posilić obiadem. Syci po iście królewskiej uczcie skierowaliśmy się do piwnic kościelnych miejsca pochówku Księcia Trojdena.

Emocjonujący i wyczerpujący dzień zakończyliśmy zakwaterowaniem w ośrodku w miejscowości Białobrzegi. Gospodarze podjęli nas gościnnie gorącą strawą, a następnie około godziny 20.00 rozpoczęły się tańce i pląsy średniowieczne. Nim wybiła północ, czyli przed 22.00, strudzeni i wyczerpani udaliśmy się do swoich komnat na nocny spoczynek.

Skoro świt obudził nas śpiew ptactwa z pobliskiego lasu – wyjątkowy koncert… Po porannej strawie zwanej śniadaniem nasz wycieczkowy orszak ruszył w stronę Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Marculach. Wielką atrakcją okazał się przejazd kolejką wąskotorową, gdzie podczas podróży mieliśmy bezpośredni kontakt z przyrodą. Niejednokrotnie gałęzie drzew i krzewów dotkliwie wysmagały śmiałków, którzy wychylali się z wagoników. Widoki plenerowe były przepiękne: ukwiecone łąki, zielone pastwiska, falujące łany zbóż i traw…

W Marculach podjęci zostaliśmy przez pracownika nadleśnictwa prelekcją pt.: „Co daje las?”, a następnie wykorzystując osiągnięcia techniczne dzisiejszych czasów obejrzeliśmy film pt.: „Dzik Ryjo”. Mieliśmy możliwość zwiedzenia instytutu i obejrzenia przygotowanych w nim eksponatów roślinnych i zwierzęcych charakterystycznych dla tego regionu. Wędrując po ogrodzie instytutu uczyliśmy się rozpoznawania roślin, a szczególną naszą uwagę skupiły zioła lecznicze i trujące. Pamiętając, że prawdopodobnie ostatni z Książąt Mazowieckich zostali otruci podziękowaliśmy za gościnę i na strawę udaliśmy się do Iłży. Biesiadując w dostrzegliśmy ruiny starego zamku z dobrze zachowaną wieżą. Po forsownej wspinaczce z balkonów widokowych wieży mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Wśród drzew dostrzegliśmy również Park Linowy, który był jedną z atrakcji wycieczki. Kiedy sprawni śmiałkowie zmagali się w Parku rozeszła się wieść, że ktoś widział Smoka. Jak legenda głosi Smok ten pilnował skarbów książęcych. Cała wycieczkowa świta przystąpiła do poszukiwań. Smok okazał się łagodnym i przyjaznym zwierzakiem, a wspomnianym skarbem był kuferek z czekoladowymi dukatami. Pokrzepieni słodkościami w dobrych humorach, zadowoleni, wypoczęci ruszyliśmy w drogę powrotną.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania edukacyjnego wyjazdu.

Opiekunowie i dzieci
Dzieciaki sadzeniaki

28.05.2015

28 maja dzieci z klasy I i II wzięły udział w akcji "Dzieciaki sadzeniaki" organizowanej przez Leroy Merlin w Jankach.
Zajęcia miały formę warsztatową. Dzieci poznały sposoby pielęgnacji roślin a następnie same posadziły pelargonię.
Na zakończenie dla małych ogrodników czekała słodka niespodzianka.Niewidzialna wystawa

28.05.2015

27 maja 2015 roku uczniowie klas starszych Szkoły Podstawowej w Kostowcu pojechali na wycieczkę do Warszawy na zwiedzanie "Niewidzialnej wystawy". Wystawa ta to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której każdy z nas mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku- wyłącznie za pomocą zmysłu, słuchu, węchu, równowagi... Po wystawie oprowadzali nas przewodnicy- osoby niewidome lub niedowidzące. Biorąc udział w tej podróży, przy braku wzroku, mogliśmy poznać nie tylko trudności z jakimi spotykają się niewidomi, ale również mieliśmy okazję stwierdzić, że nawet w ciemności świat może być piękny i pełny. Niewidzialna wystawa zbliża do siebie perspektywy doświadczania jednego świata- osób widzących i niewidomych. Pod opieką niewidomych przewodników odwiedziliśmy specjalnie wyposażone i całkiem zacienione pomieszczenia. Niesamowita kompozycja dźwięków i zapachów pozwoliła nam zapomnieć, że jesteśmy na wystawie... Doświadczyliśmy jak poruszać się na ulicy w miejskim zgiełku, jak zapłacić za cukierki, zwiedzaliśmy galerię sztuki, byliśmy w pachnącym lesie, poruszaliśmy się również po mieszkaniu- kuchni, łazience w całkowitych ciemnościach. Widzieliśmy mówiący zegarek, maszynę do pisania brajlem, kalkulator dla niewidomych i wiele jeszcze innych przedmiotów, których niewidomi używają na co dzień. Była to wyprawa pełna wrażeń i emocji! Ta godzina bycia niewidomym otworzyła nam oczy! Na zawsze odmieniła nasze życie!


WYBORY DO MŁODZIEZOWEJ RADY GMINY W KOSTOWCU

27.05.2015

W dniu 22 maja 2015 w Szkole Podstawowej im. Św. St. Kostki w Kostowcu odbyły się pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. W głosowaniu uczestniczyło 22 uczniów z klas 5-6. Wcześniej kandydaci do Rady zbierali podpisy poparcia od koleżanek i kolegów. Należało uzyskać co najmniej 10 podpisów. W dniu wyborów przygotowano lokal wyborczy. Wykonano urnę oraz przygotowano miejsce dla komisji i osób głosujących. Koordynatorem zorganizowania i przeprowadzenia wyborów była pani Marta Kuczewska – opiekun samorządu szkolnego.
W wyniku głosowania radnymi z okręgu nr 4 zostali:
Kamil Bojanowski,
Julia Śmigielska.Międzyszkolny Turniej Języka Angielskiego

21.05.2015

W dniu 9 maja 2015r. sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Turnieju Języka Angielskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Nadarzynie. Szkoła gościła również reprezentantów szkół podstawowych z Ruśca i Młochowa. Trzecia już edycja konkursu odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Nadarzyn.
Klasy młodsze reprezentowali: Ula Wąsiewicz, Dorota Sass i Adam Kostecki, a klasy starsze: Milena Malinowska, Jan Jakubowski i Filip Kostecki.
Wśród laureatów i wyróżnionych znalazło się dwoje uczestników z naszej szkoły: uczennica Ula Wąsiewicz z kl. II zajęła III miejsce, a Dorota Sass z kl. III otrzymała wyróżnienie w kategorii klas młodszych.