III Piknik Rodzinny

02.06.2012

2czerwca już po raz trzeci, a więc można powiedzieć, że tradycyjnie, na kompleksie boisk Orlik odbył się Piknik Rodzinny, zorganizowany dzięki ogromnemu zaangażowaniu i współpracy Rodziców i Nauczycieli. Był okazją do wspólnej zabawy Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i licznie przybyłych Gości. Odwiedzili nas Przewodnicząca Rady Gminy Nadarzyn- Pani Danuta Wacławiak, Zastępca Wójta Gminy Nadarzyn- Pan Tomasz Muchalski, radni – Pan Sylwester Karolak i Pan Marcin Kaczmarczyk, Proboszcz Parafii Kostowiec- Ks. Krzysztof Wojno, Przełożona Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi- s. Małgorzata Hartung, Dyrektor Gimnazjum w Nadarzynie- Pan Zbigniew Reluga.
Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji m.in. malowanie twarzy, zagadki Smoka, pokazy taneczne, a dla Mam – portrety namalowane przez ich pociechy, czasem trudne do identyfikacji ze względu na wysoki poziom malarstwa i niezwykłą wyobraźnię portrecistów. Każdy uczestnik festynu otrzymał Kartę Uczestnika, na której zbierał pieczątki- potwierdzenie udziału w piknikowych konkurencjach. Za aktywny udział i zebranie co najmniej ośmiu pieczątek uczestnik otrzymywał pamiątkowy dyplom i niespodziankę. Spośród wielu piknikowych konkurencji największą atrakcją okazały się: przeciąganie liny, sztafeta rodzinna, plucie grochem, rzut kaloszem do celu, skoki w workach. Hitem od trzech lat są mecze Tatusiowie-Synowie, Mamusie- Córusie. W tym roku , po wygranej z Córusiami zwyciężyli Synowie i to oni otrzymali Puchar Festynu. Każdy mógł zregenerować swoje siły w Piknikowej Kawiarence, gdzie czekały słodkości ufundowane przez Dyrektora Niepublicznego Przedszkola Maluch w Nadarzynie lub kiełbaski z grilla od Rady Rodziców.
Na Piknikowej Scenie każdy mógł zaprezentować swój talent. Swoje aktorskie zdolności zaprezentowali Rodzice, którzy przedstawili teatrzyk kukiełkowy Kopciuszek.

Humory i pogoda dopisały . Do zobaczenia za rok.