Mikołajki

06.12.2011

Mimo braku śniegu za oknem, Mikołaj poradził sobie z niesprzyjającą dla podróży saniami aurą i odwiedził naszą szkołę. Przy pięknie udekorowanej przez dzieci z klasy „0” choince, rozdawał prezenty i chętnie pozował do zdjęć. Nie zapomniał o starszych uczniach, których zaskoczył wizytą na lekcjach i częstował cukierkami, by osłodzić trud nauki.
Zanim nas opuścił obiecał, że postara się jeszcze odwiedzić każdego w wigilijny wieczór.


Wilanów

15.12.2011

15 grudnia klasy I-III wybrały się na wycieczkę do Muzeum Pałacu w Wilanowie na lekcję muzealną Wizyta u króla Uczniowie gościli w rezydencji króla Jana III Sobieskiego. Podczas wizyty dzieci zwiedziły najpiękniejsze komnaty, poznały królową Marię Kazimierę, dowiedziały się w co ubierał się król i wiele innych ciekawostek z życia tego nietuzinkowego władcy. Podczas zajęć uczniowie korzystali ze specjalnie przygotowanego pakietu edukacyjnego.
Następnie udali się do królewskiej oranżerii na świąteczne warsztaty plastyczne Czy król Jan wysyłał karty ? Po zapoznaniu się z historią przesyłania kart, każdy wykonał własną ,a pod czujnym okiem nadwornego drukarza wydrukował i podpisał, starając się zachować zapomnianą już sztukę kaligrafii.Koncert muzyczny - Śladami św.Mikołaja

20.12.2011

W pogoni za Mikołajem towarzyszył nam obój , który wprowadził świąteczny nastrój. Chociaż śniegu za oknem nie było Św. Mikołaj poradził sobie z tym utrudnieniem i popędził w saniach pozostawiając dzieciom obietnicę prezentów w wigilijny wieczór.
Narodowe Święto Niepodległości

11.11.2011

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele. Po zakończeniu mszy program artystyczny zaprezentowali uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II. Następnie odbył się przemarsz na rynek, gdzie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. Na zakończenie uroczystości odbył się koncert Nadarzyńskiej Orkiestry Straży Pożarnej oraz pokaz sztucznych ogni.Koncert muzyczny - W żołnierskim rytmie

22.11.2011

Uczniowie klas O-III z zainteresowaniem wysłuchali muzycznej opowieści o początkach muzyki i państwa polskiego. Instrumentem wiodącym była waltornia, o historii której opowiadał wirtuoz p. Tomasz Kubica. Uczniowie oprócz pieśni patriotycznych wysłuchali utworów Mozarta i Chopina.

Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego

23.11.2011

Uczniowie klasy II wybrali się do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie na lekcję muzealną Rycerstwo polskie. Poznali historię początków państwa polskiego; historię rycerstwa i jego rozwój. Wykazali się przy tym dużą wiedzą, czym zaskoczyli kustoszy muzeum. Dużo radości sprawiło mierzenie rycerskich zbroi i doświadczanie ich niewygody.
Zanim opuścili teren muzeum zwiedzili jeszcze wojskowe samoloty. 


Szkolne Andrzjeki

24.11.2011

Jak każdego roku, tak i w tym, nie zabrakło tradycyjnych wróżb andrzejkowych. Zanim każdy poznał, co go czeka w przyszłości, uczniowie klas IV-VI przybliżyli andrzejkowe tradycje w przygotowanym pod czujnym okiem p. Ewy Lasoty programie artystycznym. Występ uświetnił śpiew w języku angielskim, który był zapowiedzią tańców i pląsów przy muzyce. Najwięcej jednak emocji wzbudził oczekiwany przez wszystkich występ laureatów konkursu Mam Talent, zwłaszcza popisy wokalne uczennicy klasy II Jagody oraz pokazy taneczne par Klaudii- ucz.kl.II i Huberta ucz. kl. IV oraz Julii z kl. VI i Huberta z kl. V.


Spotkanie z policjantką Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie

29.11.2011

Uczniowie klas 0-3 utrwaliły zasady bezpiecznej drogi ze szkoły. Rozmawiały o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, przechodzić przez jezdnię. Poznały również niebezpieczeństwa związane z „obcym” na ulicy i w domu. Na zakończenie spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego dla klas 0-III Moja droga do szkoły; pani policjantka wręczyła dyplomy za udział i wyróżnienia. Każdy uczeń , który wziął udział w konkursie otrzymał światełko odblaskowe.
Natomiast uczniowie klas IV-VI dodatkowo poznali przepisy dotyczące odpowiedzialności nieletnich za swoje zachowanie.
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

04.10.2011

4 października 16 uczniów klasy II oraz 3 z klasy 3 pod opieką wychowawczyni p. Moniki Pleban i p. Marty Kuczewskiej wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie, gdzie na 22 tys.m2 powierzchni, każdy uczestnik sam mógł odkrywać tajemnice natury, a przy tym doskonale się bawić.
Mnogość atrakcji i możliwość bezpośredniego doświadczania w pełni rozbudziły ciekawość poznawczą uczestników. Każdy z nich mógł zabawić się w archeologa, poznać ziemskie żywioły jak np. ogniste tornado, czy zrelaksować się w kąciku melomana. Miłośnicy sportu próbowali swoich sił w wyścigach ze zwierzętami, a odważniejsi sprawdzali komfort Łoża Fakira. Ryzykanci licytowali się na odwagę przy eksponatach Jest ryzyko, jest zabawa, które były też impulsem, by pokonać własny strach. Wielu uległo Sile sugestii.
To tylko niektóre z atrakcji czterogodzinnego pobytu w Centrum Nauki. Uczniowie zachwyceni byli możliwością swobodnego doświadczania i poruszania się po obiekcie. Aż żal było opuszczać miejsce, zwłaszcza, że czekało jeszcze wiele innych nieodkrytych atrakcji. Poza tym nikt nie musiał mówić szeptem, pilnować się przewodnika i powstrzymywać się przed dotykaniem ekspozycji. Każdy samodzielnie decydował co i kiedy chce zobaczyć.
Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2011

14 października, zgodnie ze szkolną tradycją, uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, ten dzień był szczególnie ważny dla dzieci z klasy 1, które w obecności kolegów z klas starszych, nauczycieli, zaproszonych gości oraz rodziców złożyli Ślubowanie na sztandar szkoły. Zanim pan dyrektor Grzegorz Tyszko pasował ich na uczniów, musieli udowodnić, że sprostają uczniowskim wymaganiom. W programie przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni p. Doroty Śmigielskiej, udowodnili, że dużo już umieją i są gotowi aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły.
Wśród zaproszonych gości byli: v-ce starosta powiatu pruszkowskiego p. Agnieszka Kuźmińska, radny gminy Nadarzyn p. Marcin Karczmarczyk , ks. prof. Mieczysław Nowak , przełożona Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi s. Małgorzata Hartung, sołtys wsi Urzut-Kostowiec p. Grzegorz Zalewski oraz emerytowana nauczycielka p. Elżbieta Kobylińska.
Na zakończenie uroczystości nie zabrakło życzeń dla pierwszaków oraz wszystkich pracowników oświaty.